Wszystkich odpowiedzi: 23.149.753, w tym roku: 862.400, miesiącu: 157.880, dzisiaj: 207, od: 18 lat, 3 miesięcy, 18 dni
iching.pl

I Ching - Księga Przemian

to Ścieżka postępowania w zgodzie z Dynamiką Sytuacji, to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę ... Zapraszam Serdecznie !


Twoja wróżba na dzień dzisiejszy

Zamów WYJAŚNIENIE otrzymanej poniżej odpowiedzi Wyroczni, przesyłam emailem, opłata 30zł,
zanotuj koniecznie następujące sześć cyfr swojego wyniku: 999999
(HEKSAGRAM GŁÓWNY przedstawia jaki rodzaj sytuacji i wyborów czeka Cię dzisiaj)

Main Hexagram


[Wynik: 999999]
1 - CZHIEN / TWORZĄCY, NIEBO 乾
(CH'IEN: Niebo, tworzący - CH'IEN: Niebo, tworzący)
OBRAZ: TWORZĄCY przynosi najwyższe szczęście. Korzystna jest stałość.
OSĄD: Niebo nad niebem: ruch pełen potęgi. Człowiek szlachetny staje się silny i niezwyciężony.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Światło i moc, wypełniające wszystkie linie heksagramu, odnoszą się zarówno do zdarzeń świata, jak i działań człowieka, pozostającego w związku z twórczymi siłami wszechświata. Jest to heksagram IV miesiąca rocznego cyklu (ok. 20 V - 20 VI)
LINIE ZMIENNE: (podpowiadają Ci jak postąpić a czego unikać, aby sytuacja przyjęła sprzyjający obrót)
I (9) Ukryty smok. Nie działać. Komentarz: Twórcze siły są jeszcze w ukryciu, nie wywierają swego błogosławione wpływu na świat. Wielki człowiek żyje w ukryciu, wierny sobie nie może zbaczać z wytkniętej drogi pod wpływem niekorzystnych okoliczności. Czeka sprzyjającego momentu, przedwcześnie nie marnotrawiąc wewnętrznej siły.
II (9) Smok pojawia się na łące. Korzystne jest spotkać wielkiego człowieka. Komentarz: Siły twórcze zaczynają działać. Pojawił się wielki człowiek; jeszcze nie ma wpływowej pozycji, lecz już wywiera wpływ na bieg rzeczy swą wewnętrzną siłą i charyzmatyczną osobowością. Warto go poznać dołączyć i wesprzeć go w działaniu.
III (9) Człowiek szlachetny jest twórczy przez cały dzień. Nadchodzi wieczór: jego umysł wciąż jest opanowany troską. Niebezpieczeństwo. Bez winy. Komentarz: Człowiek wielki rozwinął działalność. Jego wewnętrzna siła jest na miarę zadań, są one jednak tak liczne, a oczekiwania otoczenia tak sprzeczne, że łatwo może w nich utonąć lub przez nadmiar ambicji utracić właściwy kierunek działania. Tylko prawdziwa wielkość nie da się uwieść pokusie.
IV (9) Chwiejny lot nad głębinami. Bez winy. Komentarz: Nadszedł moment zmiany. Wielki człowiek musi wybierać: wznieść się na szczyty i rządzić, czy też wycofać się i poświęcić samodoskonaleniu; iść drogą herosa czy mędrca? Nic mu nie można doradzić. Sam musi znaleźć drogę wewnętrznej prawdy.
V (9) (Władca rządzący heksagramu) Latający smok na niebie. Korzystnie jest spotkać wielkiego człowieka. Komentarz: Wielki człowiek osiągnął sferę niebiańskiej harmonii, jego dobroczynny wpływ ogarnia cały świat. Kontakt z nim jest błogosławieństwem.
VI (9) Butny smok będzie mieć powód do wyrzutów sumienia. Komentarz: W izolacji, utraciwszy kontakt z ludźmi, nawet prawdziwie wielki człowiek upadnie. Jego zbyt wielkie ambicje każą myśleć o losie Ikara.
(Wszystkie linie zmienne=9) 9 na wszystkich sześciu liniach. Chmura bezgłowych smoków. Szczęście. Komentarz: Oba elementy jin i jang, są przemieszane i wspólnie oddziaływują na świat. Moment jest bardzo sprzyjający, ale nie potrwa długo: jasność wkrótce zmieni się w ciemność.

HEKSAGRAM PO PRZEMIANIE
(jeśli postąpisz zgodnie z zaleceniami wyroczni, Twoja sytuacja zmieni się na taką jak w heksagramie poniżej)

Changed Hexagram

[po przemianie: 888888]
2 - KHUEN / PRZYJMUJĄCA, ZIEMIA 坤
(K'UN: Ziemia, przyjmująca - K'UN: Ziemia, przyjmująca)
OBRAZ: PRZYJMUJĄCA przynosi najwyższe szczęście. Korzystna jest stałość klaczy. Człowiek szlachetny - gdy coś podejmie - pragnąc przewodzić zbłądzi, idąc śladem znajdzie przewodnika. Korzystne jest szukać przyjaciół na zachodzie i południu, zaś uczniów i podwładnych na wschodzie i północy. Spokojna stałość przynosi szczęście.
OSĄD: Ziemia nad ziemią: jej kondycją jest pełne gotowości oddanie. Człowiek szlachetny o szerokich poglądach prowadzi świat.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Cień i słabość (czynnik jin) wypełniające wszystkie linie heksagramu, wcale nie muszą być tożsame ze złem i nieszczęściem. Twórcza moc nieba niczego sama nie stworzy bez przyjmującej gotowości ziemi. Ale znów sama gotowość na przyjęcie dobroczynnych wpływów nie wystarcza: musi być świadoma, wytrwała, poddająca się dobremu z radością: potencjalne bogactwo natury musi się ujawnić. Jeśli czyjąś rolą jest wykonywanie rozkazów, nie powinien dążyć do przywództwa. Zadania się zmieniają, czasem podwładny musi zostać zwierzchnikiem. Powinien wówczas przekazać podwładnym wszystko, czego się sam nauczył, naśladując swego mistrza w dobrym. Jest to heksagram X miesiaca rocznego cyklu (ok. 20 XI – 20 XII).

________________________________________________

Samodzielna szybka interpretacja otrzymanej odpowiedzi wyroczni
(odnajdź poniżej obszar życia, o który pytałeś i odczytaj krótką interpretację otrzymanej Odpowiedzi
opracowano na podstawie klasycznego komentarza współczesnego mistrza Hua-Ching Ni:


Osiągnięcie celu: Sprzyja ci szczęście, twoje plany dadzą się urzeczywistnić. Odpowiedź na twoje pytanie jest twierdząca. Przejmij inicjatywę, wykonaj pierwszy krok. Masz wystarczająco dużo energii, aby zwyciężyć przeciwności. Nie odkładaj niczego na później.
Sytuacja osobista: Pracowitość i wysokie standardy moralne.
Miłość i związki: Będzie to dobry związek. Kobieta jest piękna i uczciwa. Jednakże należy wystrzegać się kłopotliwej swatki lub kogoś innego, kto może spowodować błędny przekaz informacji (intencji).
Praca lub pomoc: -
Kariera i pozycja: -
Pieniądze i biznes: Korzystnym jest kupować.
Pragnienia i marzenia: Nie można nic osiągnąć w pośpiechu. Ruch przynosi żal. Nie będzie kłopotów, jeśli się wycofasz. Akcja podjęta w niewłaściwym czasie niesie utratę okazji. Jeśli ten heksagram otrzymała kobieta, oznacza to, że jest zbyt silna, działa za bardzo po męsku i powinna tego unikać.
Zdrowie: Choroba to wycieńczenie lub endemia. Energia nie płynie właściwymi kanałami; w tym jest powód. Energia płynąca w górę wywołuje dyskomfort. Może to być bardzo poważne schorzenie. Jeśli pytasz o poważną chorobę, ten znak może oznaczać śmierć.
Konflikty i sąd: Można doprowadzić do ugody.
Dom i rodzina: Chociaż nie jest spokojnie, nie wyprowadzaj się.
Dziecko w drodze: -
Podróże: Nie jest dobrze podróżować samotnie. Będzie to szczęśliwa okoliczność, jeśli będziesz podróżować w towarzystwie (powód jest taki, że w tym heksagramie sześć lini yang jest połączone razem jako zespół).
Poszukując kogoś: Przybędą późno, być może po dziesięciu dniach.
Czekając na kogoś: -
Zagubione szukasz: Można to odnaleźć. Udaj się na południowy-zachód lub do miejsca gdzie są drzewa i kamienie. Tam szukaj.
Odebrali Ci coś: Trudno będzie ich odnaleźć/złapać. Chowają się w lesie lub w górach.
Pogoda: Będzie wielka susza aż do jesieni, wtedy spadnie deszcz lub będzie ładna pogoda aż do wieczora, kiedy spadnie deszcz.
Powrót do góry

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownieziołowy płyn do mycia zębów na propolisie