Wszystkich odpowiedzi: 23.461.641, w tym roku: 1.174.288, miesiącu: 111.892, dzisiaj: 1.205, od: 18 lat, 5 miesięcy, 13 dni
iching.pl

I Ching - Księga Przemian

to Ścieżka postępowania w zgodzie z Dynamiką Sytuacji, to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę ... Zapraszam Serdecznie !

Jak używać monet do otrzymywania heksagramu

Pragnąc zasięgnąć porady I Cing powinniśmy początkowo korzystać z pomocy kogoś dobrze obznajmionego z jego tajnikami i jego symbolicznym językiem, kogoś do kogo mamy zaufanie. Jeśli jednak nikogo takiego nie znamy - próbujmy sami, ściśle trzymając się wskazówek i objaśnień. Musimy zdobyć się na pełną szczerość wobec samych siebie, pytania formułować jasno i jednoznacznie. Najlepiej zapisać je na kartce przed rozpoczęciem konsultowania wyroczni i na niej zapisywać też odpowiedzi.

USTALENIE HEKSAGRAMU

Tradycyjnie ustalano heksagram skomplikowaną i czasochłonną metodą przeliczania wiązki łodyg krwawnika; ziele to zawsze uważane było w Chinach za obdarzone szczególną cudowną mocą i grób Konfucjusza do dziś obsadzony jest krzewami krwawnika. Metodę tą zawarłem w algorytmie strony i jest ona niezawodna. Dlaczego właśnie ta metoda?

Algorytm wróżenia który zastosowałem programując działanie iching.pl daje SYNCHRONICZNE odpowiedzi. Mówiąc zwykłym językiem, chodzi o to, że treść otrzymanej wróżby PASUJE do pytania które zadałaś/zadałeś. (nie jest losowa/przypadkowa)

Jak to możliwe?

Zastosowany na iching.pl algorytm odwzorowuje dokładnie klasyczną i jednocześnie najstarszą chińską metodę wróżenia czyli 50 łodyg krwawnika. Metoda ta charakteryzuje się wyjątkowym rozkładem prawdopodobieństwa wyników czyli: stara jin 1/16, młody jang 5/16, młoda jin 7/16, stary jang 3/16, który to rozkład jest jednym zgodnym z intencją twórców Księgi Przemian i praktyką wielu pokoleń tradycyjnych mistrzów ICing.

Co jest wyjątkowego w rozkładzie prawdopodobieństwa wyników 1, 5, 7, 3? Otóż ta tradycyjna metoda faworyzuje aktywne i pozytywne wyniki, a tym samym zalecenia wynikające z wróżby rekomendują właśnie energetyczne i sprawcze podejście do dylematów życia … w starożytności liczby nieparzyste symbolizowały miłość bezwarunkową boga Słońca wyrażającą się w bezustannej radiacji energetycznej, niewyczerpaną emanację energetyczną Wszechświata oraz męskość i jej moc.

W szczególności błędne jest popularnie stosowanie trzech monet do otrzymania heksagramu, ponieważ generowany tą metodą rozkład prawdopodobieństwa 2, 6, 6, 2 daje błędne i niesynchroniczne wyniki, czyli odpowiedzi niewłaściwie odnoszące się do zadanego pytania. A w szczególności promuje bierne i uległe podejście do dylematów losu, co jest sprzeczne z duchem Księgi Przemian.

Jeśli chcecie otrzymać właściwą odpowiedź przy użyciu monet, proponuję Wam zastosowanie jednego z algorytmów losowania czterema 4 monetami, opisanych na poniższych stronach:
http://blog.themysticcup.com/diary/i-ching-4-coins
http://aleadeum.com/2013/07/12/the-i-ching-random-numbers-and-why-you-are-doing-it-wrong/

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownieziołowy płyn do mycia zębów na propolisie

Polityka Prywatności