Wszystkich odpowiedzi: 17.941.412, w tym roku: 1.794.912, miesiącu: 155.748, dzisiaj: 1.691, od: 15 lat, 8 miesięcy, 19 dni
iching.pl

I Ching - Księga Przemian

to Ścieżka postępowania w zgodzie z Dynamiką Sytuacji, to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę ... Zapraszam Serdecznie !


Wyrzuty sumienia, Upokorzenie

Uświadomienie sobie faktu odstąpienia od właściwej drogi i poczucie żalu z tego powodu to WYRZUTY SUMIENIA, pierwszy i konieczny warunek naprawienia sytuacji i uniknięcia nieszczęścia.

W osądzie WYRZUTY SUMIENIA zawarta jest zachęta do odczucia żalu i zwrócenia ze złej drogi. Powinno to nastąpić jak najwcześniej, wówczas gdy zło się rodzi dopiero w umyśle i nie przekształciło jeszcze w działanie. WYRZUTY SUMIENIA są psychologiczną siłą prowadzącą do poprawy i naprawienia BŁĘDU.

Może się jednak zdarzyć, że wprawdzie zdajemy sobie sprawę z obrania błędnego kierunku, ale przez arogancję, niedbałość lub lekceważenie pozwalamy, by błąd się umacniał. Taką sytuację 'I Cing' określa jako UPOKORZENIE. W osądzie takim zawarte jest upomnienie do przezorności, do badania samego siebie i obranej drogi, do zawrócenia na wiodącą do SZCZĘŚCIA i SUKCESU.

WYRZUTY SUMIENIA i UPOKORZENIE zawsze powstają na skutek podjętego działania, a nie zbiegu okoliczności czy przeznaczenia.

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownie


znajdz swoją chorobe i wypełnij zgłoszenie
Aby wziąć udział polub nas

Polityka Prywatności