Wszystkich odpowiedzi: 23.461.554, w tym roku: 1.174.201, miesiącu: 111.805, dzisiaj: 1.118, od: 18 lat, 5 miesięcy, 13 dni
iching.pl

I Ching - Księga Przemian

to Ścieżka postępowania w zgodzie z Dynamiką Sytuacji, to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę ... Zapraszam Serdecznie !

Porady i informacje na temat Kursu Interpretacji Wróżb I Ching

YI JING – KSIĘGA PRZEMIAN
2-weekendowy PROFESJONALNY KURS PODSTAW I PRAKTYKI
prowadzi MARIA PIENIĄŻEK

Warsztaty Marii Pieniążek na temat Yi Jing (I Ching) Księga Przemian, która praktyką Yi Jing zajmuje się od szesnastu lat. Jest autorką opracowania Numerologia Yi Jing wg Da Liu. Prowadziła wykłady (1992-1997r.) n/t Księgi Przemian w Pracowni Doskonalenia Wewnętrznego Arka. Obecnie prowadzi w Warszawie, Krakowie i Bielsku Białej wykłady i seminaria: „Wprowadzenie do praktyki Yi Jing oraz Numerologia Księgi Przemian jako wyższe wtajemniczenie”.

Czym jest Księga Przemian? Yi Jing- dzieło mędrców było doradcą cesarzy, władców, wojowników, filozofów. Z porad Księgi skorzystać może każdy człowiek, który podejmie stosowną praktykę komunikowania się z nią. Dzięki temu będzie mógł określić swoją sytuację, drogę ku spełnieniu oraz poznać wszystkie fazy przemiany, przez które trzeba będzie przechodzić w procesie osiągania celu.

W programie m.in.:

Yi Jing jako Księga Mądrości
Rozmowa z Księgą- Dewinacja
Kosmologia- Wu Ji ,Tai Ji, Ba Gua
Diagramy kołowe; Fu Xi i króla Wen
Sześćdziesiąt cztery hexgramy
Linie-Yao, Władcy Gua
Koło i kwadrat Shao Yonga
Hexagramy rdzenne i nuklearne
Teoria Pięciu Przemian
oraz dodatkowo Ćwiczenia yogi tao !

Kontakt i zapisy: Marta Sobieszek
www.fsconsulting.pl

Częstokroć wzdychamy: ach, gdyby można było poradzić się kogoś mądrego! Ale jak do niego dotrzeć, jak być pewnym jego bezinteresownej intencji?! Czy rada, którą otrzymamy, będzie rzeczywiście dobra, słuszna i skuteczna?

Takim doradcą może być Księga Przemian. Określi ona sytuację, zamiar, drogę ku spełnieniu i samo spełnienie oraz porówna nasze zamiary z algorytmem przeznaczenia. Księga wskaże również wszystkie fazy przemiany, przez które trzeba będzie przechodzić w procesie osiągania celu.

Księga wspomaga rozpoznanie naszego stanu, sytuacji i warunków. Funkcjonuje ona jak aparat rentgenowski, prześwietlając nasze wewnętrzne dyspozycje, nasze możliwości. Wyprowadza wnioski, wskazując: co, w jakiej kolejności i kiedy należało by uczynić, aby osiągnąć cel. Może ona stwierdzić, że ten cel, o który nam chodzi, jest obecnie w ogóle nieosiągalny, ponieważ najpierw musimy sami się zmienić, albo poczekać na odpowiednie warunki, aby stał się on dla nas realny. Może też ocenić nasze działania jako niebezpieczne lub dla nas destrukcyjne. Może zachęcić i wskazać najlepsze metody działania. Yi Jing była doradcą cesarzy, władców, wojowników, nawet mędrców. Z porad Księgi skorzystać może każdy człowiek, który podejmie stosowną praktykę komunikowania się z nią.

Podamy prosty przykład z praktyki. Kobieta, lat 36, zamężna, dwoje dzieci, dobre zdrowie, warunki materialne powyżej średniej. Problem: po siedmiu latach poprawnie funkcjonującego małżeństwa spotkała tego jedynego, przynajmniej tak jej się wydaje. On też ma rodzinę, jedno dziecko i tak jak ona nie jest pewny, czy należy ryzykować rozwodami, cierpieniem rodzin i tymi wszystkimi komplikacjami, gdyż trzeba będzie zaczynać od nowa.

Pytanie do Księgi Przemian: Proszę o ocenę sytuacji, prognozę i radę. Odpowiedź: Hexagram 16 Entuzjazm, w którym linia 1. zmienna przekształca sytuację w Hexagram 51 Pobudzający, Grom, Wstrząs. Podajemy odpowiedzi wg opracowania Oskara Sobańskiego:

Ocena sytuacji: Hexagram 16. linia1: Entuzjazm, który wyraża tylko sam siebie. Nieszczęście.

Po przemianie, czyli prognoza: Hexagram 51: Obraz: Powtórzony grom: obraz WSTRZĄSU. Pośród lęku i drżenia człowiek szlachetny porządkuje życie i bada sam siebie. Osąd: Grom przynosi sukces. Grom przychodzi: Och, och!. Potem śmiech: Cha, cha! Grom przeraża na sto mil, ale nie pozwala, by spadły ofiarne łyżki i kielichy.

Wniosek: należy powrócić do własnych rodzin i uporządkować swoje sprawy. Efekt praktyczny w tym przypadku, gdyż pytający wzięli pod uwagę zalecenie Księgi: wszystko dobre, co się dobrze kończy. Tak też się stało: rozwodów nie było, po burzy wszyscy odetchnęli z ulgą. Entuzjazm rzeczywiście był zwodniczy. W końcu zarówno ona jak i on to przyznali.

MASZ PROBLEM - ZWRÓĆ SIĘ DO KSIĘGI PRZEMIAN !

Zapraszamy serdecznie!Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla fascynatów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownie
Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownie


ziołowy płyn do mycia zębów na propolisie

Polityka Prywatności