Wszystkich odpowiedzi: 23.461.760, w tym roku: 1.174.407, miesiącu: 112.011, dzisiaj: 1.324, od: 18 lat, 5 miesięcy, 13 dni
iching.pl

I Ching - Księga Przemian

to Ścieżka postępowania w zgodzie z Dynamiką Sytuacji, to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę ... Zapraszam Serdecznie !


Twoja wróżba na dzień dzisiejszy

Zamów WYJAŚNIENIE otrzymanej poniżej odpowiedzi Wyroczni, przesyłam emailem, opłata 30zł,
zanotuj koniecznie następujące sześć cyfr swojego wyniku: 969996
(HEKSAGRAM GŁÓWNY przedstawia jaki rodzaj sytuacji i wyborów czeka Cię dzisiaj)

Main Hexagram


[Wynik: 969996]
49 - KO / REWOLUCJA, ZMIANA SKÓRY 革
(TUI: Jezioro, radosna - LI: Ogień, lgnąca)
OBRAZ: Wierzą mu w jego dniu. Najwyższy sukces. Korzystne dzięki stałości. Znikają wyrzuty sumienia.
OSĄD: Ogień w jeziorze: obraz REWOLUCJI. Człowiek szlachetny układa kalendarz i ustala początek pór roku.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Rewolucje są sprawą najwyższej wagi, zwykle ostatecznym ratunkiem. Ich przywódcą musi być ktoś obdarzony zaufaniem ludu. Musi też nadejść właściwy czas. Wódz musi być wolny od egoizmu. Czas płynie nieustannie, trwa nieustanna przemiana jasności w ciemność, ciemności w jasność. Człowiek musi panować nad czasem po to, by dostosować się do jego wymagań.
LINIE ZMIENNE: (podpowiadają Ci jak postąpić a czego unikać, aby sytuacja przyjęła sprzyjający obrót)
I (9) Owinięty w żółtą skórę krowy. Komentarz: Rewolucyjną zmianę należy przeprowadzić, gdy nie ma innego wyjścia. Potrzebna jest ogromna powściągliwość, każde pochopne posunięcie przynosi zły efekt.
II (6) Gdy przychodzi jego dzień, może dokonać przemiany. Początek przyniesie szczęście. Bez winy. Komentarz: Kiedy zawiodą usiłowania reformy, nadchodzi moment rewolucji, która musi być niezmiernie starannie przygotowana, a na jej czele musi stanąć właściwy przywódca. Trzeba przede wszystkim stwierdzić, czy jest się samemu przygotowanym do zmiany.
III (9) Początek przynosi nieszczęście. Stałość ściąga niebezpieczeństwo. Może się zaangażować, omówiwszy zmianę trzykrotnie: ludzie mu uwierzą. Komentarz: Należy uniknąć dwóch błędów, przygotowując rewolucyjne zmiany: zbytniego pośpiechu i brutalności oraz wahania i oportunizmu. Oba błędy są równie szkodliwe. Lud musi być dobrze przygotowany na tę chwilę, kierunek zmian znany i akceptowany.
IV (9) Znikają wyrzuty sumienia. Ludzie mu wierzą. Zmiana formy rządów przynosi szczęście. Komentarz: Przywódca rewolucyjnych zmian musi mieć autorytet, duchową siłę i wpływowe stanowisko. Nie może być arbitralny i małostkowy. Lud nie da się oszukać fałszywym prowodyrom.
V (9) Wielki człowiek zmienia się jak tygrys. Wierzą mu nawet przed zapytaniem wyroczni. Komentarz: Tygrysią skórę widać z daleka i z niczym nie można jej pomylić. W postępowaniu przywódcy muszą być widoczne wyraźnie linie prowadzące. Jego intencji nie trzeba wtedy interpretować.
VI (6) Człowiek szlachetny zmienia się jak pantera. Prostak linieje na twarzy. Początek przynosi nieszczęście. Stałość przynosi szczęście. Komentarz: Po rozwiązaniu wielkich, fundamentalnych problemów, czas dokonać mniejszych, choć równie ważnych zmian. W konsekwencji nie mamy już do czynienia z tymi samymi ludźmi, którzy popierali zmiany na początku. Jedni się zmieniają, inni ukrywają prawdziwe intencje. Trzeba ich szybko poznać na nowo. Niedostrzeżenie, że ludzie „zmienili skórę”, naraża przywódcę na rozczarowania i w konsekwencji na klęskę.


HEKSAGRAM PO PRZEMIANIE
(jeśli postąpisz zgodnie z zaleceniami wyroczni, Twoja sytuacja zmieni się na taką jak w heksagramie poniżej)

Changed Hexagram

[po przemianie: 878887]
4 - MENG / MŁODZIEŃCZE NIEDOŚWIADCZENIE 蒙
(KEN: Góra, powstrzymujący - K'AN: Woda, niezgłębiony)
OBRAZ: MŁODZIEŃCZE NIEDOŚWIADCZENIE przynosi sukces. Nie szukam niedoświadczonego: to on mnie szuka. Pouczam go pierwszą wyrocznią. Pytając raz, drugi i trzeci objawia natręctwo. Natręta więcej nie pouczam. Korzystna jest stałość.
OSĄD: Źródło wytryska u stóp góry: obraz MŁODOŚCI. Człowiek szlachetny pielęgnuje swój charakter przez dokładność tego co robi.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Młodzieńcze niedoświadczenie nie jest grzechem - o ile słucha się przy tym doświadczonego mistrza. Trzeba mieć świadomość swej niewiedzy, respektować pouczenia – muszą być jasne i zrozumiałe – nie poddając ich próbie własnej niewiedzy i własnych wątpliwości. Wyrocznia dotyczy w takim samym stopniu ucznia, co mistrza. Umiejętnie przekazywana wiedza i doświadczenie wypełniają próżnię ignorancji.

________________________________________________

Samodzielna szybka interpretacja otrzymanej odpowiedzi wyroczni
(odnajdź poniżej obszar życia, o który pytałeś i odczytaj krótką interpretację otrzymanej Odpowiedzi
opracowano na podstawie klasycznego komentarza współczesnego mistrza Hua-Ching Ni:


Osiągnięcie celu: Sytuacja, w jakiej się znajdujesz, szybko się zmieni i wyjaśni. Nie czekaj z tym, co ważne, i nie oglądaj się na innych. Przed tobą radykalna zmiana, która będzie mieć wpływ całe Twoje życie. Zastanów się, czego pragniesz, i bądź bezkompromisowy.
Sytuacja osobista: Zdarzy się coś niezwykłego co pokaże niodpowiedniość twoich środków materialnych, prawdopodobnie pieniędzy lub towarów.
Miłość i związki: Małżeństwo może zostać zawarte, ale mąż będzie pod pantoflem. W końcu ona poprosi o rozstanie, rozwód.
Praca lub pomoc: Można ją znaleźć.
Kariera i pozycja: Trudne do osiągnięcia.
Pieniądze i biznes: Pomyślne.
Pragnienia i marzenia: Trudności na początku, ale później pragnienia zostaną spełnione.
Zdrowie: Trudności. Za dużo bezradnego stresu, nierozwiązanych napięć.
Konflikty i sąd: Coś wynikło bez powodu. Problem zaczyna się z zewnątrz. Można te sprawę wygrać, jeśli zmienisz swój sposób prezentowania jej.
Dom i rodzina: Uważaj na ogień.
Dziecko w drodze: Bezpieczne.
Podróże: Dobrze jest podróżować we dwie osoby.
Poszukując kogoś: Można ich odnaleźć.
Czekając na kogoś: Nie przyjdą.
Zagubione szukasz: Trudno odzyskać.
Odebrali Ci coś: Ukrywają się na północnym-zachodzie i można ich złapać.
Pogoda: To są zmienne czasy. Jeśli pada - poprawi się, jeśli jest ładnie - zacznie padać.
Powrót do góry

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownieziołowy płyn do mycia zębów na propolisie