Wszystkich odpowiedzi: 23.322.653, w tym roku: 1.035.300, miesiącu: 137.250, dzisiaj: 3.174, od: 18 lat, 4 miesięcy, 17 dni
iching.pl

I Ching - Księga Przemian

to Ścieżka postępowania w zgodzie z Dynamiką Sytuacji, to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę ... Zapraszam Serdecznie !


Twoja wróżba na dzień dzisiejszy

Zamów WYJAŚNIENIE otrzymanej poniżej odpowiedzi Wyroczni, przesyłam emailem, opłata 30zł,
zanotuj koniecznie następujące sześć cyfr swojego wyniku: 999996
(HEKSAGRAM GŁÓWNY przedstawia jaki rodzaj sytuacji i wyborów czeka Cię dzisiaj)

Main Hexagram


[Wynik: 999996]
43 - KUAI / PRZEŁOM, ZDECYDOWANIE 夬
(TUI: Jezioro, radosna - CH'IEN: Niebo, tworzący)
OBRAZ: Należy zdecydowanie objawić sprawy na królewskim dworze. Muszą być objawione wiarygodnie. Niebezpieczeństwo. Należy ostrzec swoje miasto. Użycie broni nie da korzyści. Korzystne jest coś przedsięwziąć.
OSĄD: Jezioro wzbiera ponad niebo: obraz PRZEŁOMU. Człowiek szlachetny rozdaje bogactwa i lęka się zamknięcia w swych cnotach.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Nawet jeden nikczemnik przy władzy może upokorzyć wielu szlachetnych; jeśli w sercu pozostała choćby jedna ciemna skłonność, może zaćmić jasność myśli. Namiętność i rozum nie mogą współistnieć. W walce ze złem dobro musi zjednoczyć się z siłą i szlachetnością oraz bezkompromisowością wobec zła, które trzeba zdemaskować do końca używając właściwych metod walki. Niekoniecznie trzeba odwoływać się do siły, a już nie wolno wdawać się w próbę sił, bo to daje szansę złu. Najlepszą drogą jest energiczny zwrot w kierunku dobra. Nie warto gromadzić dóbr tylko dla siebie, lub tylko dla siebie być cnotliwym. Większym szczęściem jest rozdawanie, niż gromadzenie. Jest to heksagram III miesiąca rocznego cyklu (ok. 20.IV - 20.V).
LINIE ZMIENNE: (podpowiadają Ci jak postąpić a czego unikać, aby sytuacja przyjęła sprzyjający obrót)
I (9) Potężny dzięki kroczącym naprzód dużym palcom u nóg. Popełni błąd wyruszając, gdy nie dorósł do zadania. Komentarz: W chwilach zdecydowanego postępu najważniejszy jest sam początek. Porwany chęcią działania napotyka silny jeszcze opór, a wówczas błędem jest ślepe parcie naprzód, gdyż nieoczekiwana porażka na starcie może zdecydować o klęsce.
II (9) Krzyk ostrzegawczy. Broń dobyta wieczorem i w nocy. Nie ma powodu do lęku. Komentarz: Gotowość na wszystko, zdecydowanie połączone z ostrożnością: w takim nastawieniu można spokojnie oczekiwać przełomu.
III (9) Potęga zawdzięczana kościom policzkowym przynosi szczęście. Człowiek szlachetny jest stanowczy i zdecydowany. Kroczy samotnie i zrasza go deszcz. Ludzie szemrzą przeciwko niemu. Bez winy. Komentarz: Sytuacja dwuznaczna: wszyscy walczą z nikczemnikami, a człowiek szlachetny wciąż utrzymuje z nimi kontakt. Ma po temu słuszne powody, ale otoczenie nie wie o tym; stąd nieufność. Nie wierzą, że kontakt ze złem nie oznacza koniecznie udziału w nikczemności. Nawet otoczony pogardą człowiek szlachetny wytrzymuje to dzięki wewnętrznej sile.
IV (9) Nie ma skóry na udach i chodzi z trudnością. Jeśli zdoła skłonić samego siebie, by go prowadzono jak owcę, skrucha mogłaby zniknąć. Słyszy te słowa, ale nie wierzy. Komentarz: Ogarnięty wewnętrznym niepokojem, nie może znaleźć sobie miejsca. Za wszelką cenę chce pójść naprzód, ale przeszkody są nie do przezwyciężenia. W sytuacji wewnętrznego konfliktu, gdy zrezygnuje z forsowania swej woli, sprawy ułożą się lepiej. Ale upór go zaślepia i nie przyjmie tej rady, tak jak zresztą innych.
V (9) Mając do czynienia z chwastami, trzeba działać z wytrwałą determinacją. Kroczy środkiem, wolny od winy. Komentarz: Chwasty trudno wyplenić, walka z nikczemnikami u władzy jest trudna, a im lepiej ich się zna, tym łatwiej uznać zadanie za beznadziejne, choć wcale tak nie jest. Trzeba być zdecydowanym i trzymać się wytyczonej drogi.
VI (6) Nie płacz! W końcu przychodzi nieszczęście. Komentarz: Zwycięstwo zdaje się już osiągnięte, a zło tak słabe, że można je odsunąć jedną ręką. W tym tkwi niebezpieczeństwo! Walcząc ze złem, czy to w społeczeństwie, czy w sobie samym, trzeba umieć ocenić, czy nie ukryło się w mrocznym zakątku.


HEKSAGRAM PO PRZEMIANIE
(jeśli postąpisz zgodnie z zaleceniami wyroczni, Twoja sytuacja zmieni się na taką jak w heksagramie poniżej)

Changed Hexagram

[po przemianie: 888887]
23 - PO / ROZŁAM 剝
(KEN: Góra, powstrzymujący - K'UN: Ziemia, przyjmująca)
OBRAZ: Nie przynosi korzyści ruch w jakimkolwiek kierunku.
OSĄD: Góra spoczywa na ziemi: Obraz ROZŁAMU. Wywyższeni umacniają pozycję poprzez hojność wobec tych, co poniżej.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Ludzie nikczemni prą naprzód, eliminując szlachetnych. Opór nie przyniesie dobrych rezultatów. Trzeba się poddać wymogom czasu i zachować spokój, oczekując aż nadejdzie nieunikniona odmiana losu. Nie wolno jednak rezygnować z wywierania dobrego wpływu na otoczenie. Jest to heksagram IX miesiąca rocznego cyklu (ok. 20.X - 2O.XI).

________________________________________________

Samodzielna szybka interpretacja otrzymanej odpowiedzi wyroczni
(odnajdź poniżej obszar życia, o który pytałeś i odczytaj krótką interpretację otrzymanej Odpowiedzi
opracowano na podstawie klasycznego komentarza współczesnego mistrza Hua-Ching Ni:


Osiągnięcie celu: Jeśli wiesz, czego chcesz, to bądź wytrwały i nie poddawaj się przejściowym trudnościom, bo los ci sprzyja. Przeszkody i osoby, które Cię denerwują, już niedługo przestaną Ci szkodzić. Broń się i bądź odważny, nie unikaj bitew.
Sytuacja osobista: Jest to bardzo mocny czas, pełen wigoru. Jest to również właściwy czas na wydawanie pieniędzy, ale nie na akumulowanie ich dla siebie.
Miłość i związki: Ta relacja nie będzie udana, wykorzystaj ten czas aby zrozumieć lepiej.
Praca lub pomoc: Trudności na początku. Sukces przyjdzie po upływie pewnego czasu.
Kariera i pozycja: Bez sukcesów.
Pieniądze i biznes: Niepomyślny.
Pragnienia i marzenia: Przeszkoda w realizacji - trudne do osiągnięcia.
Zdrowie: Niebezpieczeństwo, unikaj stresów i ryzyka wypadku.
Konflikty i sąd: -
Dom i rodzina: Nie jest to dobre miejsce do mieszkania. Zagrażający żywioł przyprawi Cię o niepokój.
Dziecko w drodze: Będzie chłopiec.
Podróże: Zgubi się.
Poszukując kogoś: Niewiele szans na ich odnalezienie.
Czekając na kogoś: Nie przyjdą.
Zagubione szukasz: Można znaleźć na zachodzie.
Odebrali Ci coś: Uciekli na zachód i trudno ich zlokalizować.
Pogoda: Będzie pochmurno.
Powrót do góry

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownieziołowy płyn do mycia zębów na propolisie