Wszystkich odpowiedzi: 23.462.066, w tym roku: 1.174.713, miesiącu: 112.317, dzisiaj: 1.630, od: 18 lat, 5 miesięcy, 13 dni
iching.pl

I Ching - Księga Przemian

to Ścieżka postępowania w zgodzie z Dynamiką Sytuacji, to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę ... Zapraszam Serdecznie !


Twoja wróżba na dzień dzisiejszy

Zamów WYJAŚNIENIE otrzymanej poniżej odpowiedzi Wyroczni, przesyłam emailem, opłata 30zł,
zanotuj koniecznie następujące sześć cyfr swojego wyniku: 969666
(HEKSAGRAM GŁÓWNY przedstawia jaki rodzaj sytuacji i wyborów czeka Cię dzisiaj)
明夷

Main Hexagram


[Wynik: 969666]
36 - MING I / GASNĄCE ŚWIATŁO 明夷
(K'UN: Ziemia, przyjmująca - LI: Ogień, lgnąca)
OBRAZ: Wśród przeciwieństw korzystna jest stałość.
OSĄD: Słońce pogrążone w ziemi: obraz GASNĄCEGO ŚWIATŁA. Człowiek szlachetny żyjąc wśród mas, zasłania swe światło, lecz świeci.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Nie wolno dozwolić, by bez oporu zmiotły nas niesprzyjające okoliczności lub zmusiły do porzucenia zasad. Można tego dokonać dzięki zachowaniu wewnętrznej jasności widzenia, choć często trzeba ukrywać swe myśli. Nie wolno być zbyt surowym dla innych, ani chełpić się wszechwiedzą.
LINIE ZMIENNE: (podpowiadają Ci jak postąpić a czego unikać, aby sytuacja przyjęła sprzyjający obrót)
I (9) Światło gaśnie w locie. Skrzydła podniesione do lotu opadają. Człowiek szlachetny nie je przez trzy dni wędrówki, lecz musi gdzieś znaleźć schronienie. Gospodarze mają okazję do plotek. Komentarz: W szlachetnym uniesieniu usiłuje wznieść się ponad przeszkody, ale wrogi los zmusza go do odstąpienia ze złamanymi skrzydłami. Czasy są trudne, musi bez wytchnienia działać wśród niebezpieczeństw, często zdając się na pomoc nieufnych i wrogich.
II (6) Światło gaśnie i rani go w lewe biodro. Ratuje się z siłą konia. Szczęście. Komentarz: Duch światła został pokonany przez ducha ciemności, ale rany nie są poważne. To raczej przeszkadza w działaniu. Nie myśli o sobie, z poświęceniem ratując innych.
III (9) Światło gaśnie podczas łowów na południu: ich główny przywódca jest schwytany. Nie należy zbyt szybko oczekiwać stałości. Komentarz: Dzięki wytrwałej pracy prowadzonej w dobrej wierze ład zostaje przywrócony, a prowodyr zamętu unieszkodliwiony. Ale ład nie powróci szybko, straty są trudne do odrobienia.
IV (6) Wnika lewą stroną brzucha. Dociera do jądra gasnącego światła i wychodzi przez wrota i podwórze. Komentarz: Znalazł się blisko prowodyra zamętu, zna jego myśli. Przekonuje się, że sprawy będą przybierać coraz gorszy obrót i dzięki temu w porę wycofuje się, zanim wybuchnie burza.
V (6) Światło gaśnie, jak dla księcia Czi . Korzystna jest stałość. Komentarz: Nie mogąc wycofać się ze złego otoczenia, należy ukryć swe prawdziwe uczucia i szukać drogi odwrotu, zachowując zwielokrotnioną siłę ducha i nadzwyczajną czujność.
VI (6) Ciemność zamiast światła. Najpierw wspina się do nieba, potem nurkuje w głębokość ziemi. Komentarz: Potęga ciemnych sił wydaje się zdolna zniszczyć wszelkie światło, wszelkie dobro. Ale w końcu ciemność zamknie się na sobie samej i z chwilą całkowitego zwycięstwa - sczeźnie!


HEKSAGRAM PO PRZEMIANIE
(jeśli postąpisz zgodnie z zaleceniami wyroczni, Twoja sytuacja zmieni się na taką jak w heksagramie poniżej)

Changed Hexagram

[po przemianie: 878777]
6 - SUNG / KONFLIKT 訟
(CH'IEN: Niebo, tworzący - K'AN: Woda, niezgłębiony)
OBRAZ: Jest szczery, lecz mimo to napotyka przeciwności. Ostrożne zatrzymanie się wśród drogi przynosi szczęście. Dążenie do końca przynosi nieszczęście. Korzystne będzie spotkać się z wielkim człowiekiem. Niekorzystne będzie przekroczenie wielkiej wody.
OSĄD: Rozchodzą się drogi nieba i wody: obraz KONFLIKTU. W każdym ze swych przedsięwzięć człowiek szlachetny starannie rozważa początek.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Otwarty konflikt wybucha wówczas, gdy ktoś otwarcie przeciwstawia się oponentom, czując że ma rację. Można zapobiec konfliktowi jedynie wychodząc oponentowi w pół drogi. Potrzebna jest do tego jasna myśl i wewnętrzna siła. Potrzebna będzie pomoc bezstronnego rozjemcy. W sytuacjach konfliktowych nie można podejmować ryzykownych przedsięwzięć.

________________________________________________

Samodzielna szybka interpretacja otrzymanej odpowiedzi wyroczni
(odnajdź poniżej obszar życia, o który pytałeś i odczytaj krótką interpretację otrzymanej Odpowiedzi
opracowano na podstawie klasycznego komentarza współczesnego mistrza Hua-Ching Ni:


Osiągnięcie celu: Nadchodzi trudny czas, a Ty nie masz wszystkich ważnych informacji. Nie podejmuj ryzykownych decyzji. Postaraj się jak najszybciej odkryć prawdę. Obecny czas nie sprzyja wielkim wydatkom, inwestycjom, zaczynaniu nowych spraw.
Sytuacja osobista: Twoje problemy są skomplikowane. Utrzymuj spokój.
Miłość i związki: Jakkolwiek małżeństwo może być trwałe, będzie wiele sprzeczek. Para nie jest zbyt dobrana.
Praca lub pomoc: Występują przeszkody.
Kariera i pozycja: Nie ma wskazań wysokiego stanowiska. Jeśli stanowisko jest rzeczywiście wysokie lub ważne lub jeśli otrzymano pierwszą linię zmienną - nadejdzie niebezpieczeństwo.
Pieniądze i biznes: Czas nie jest korzystny.
Pragnienia i marzenia: Trudno spełnić.
Zdrowie: Niebezpieczna.
Konflikty i sąd: Kara więzienia.
Dom i rodzina: Jest obejście od frontu, które powoduje zawirowanie energii. Dom jest przyczyną nieszęść i źródłem zmartwień. Jeśli rodzice nie mieszkają z dziećmi, trudności będą mniejsze.
Dziecko w drodze: Będzie dziewczynka. Matka dozna wstrząsu lub zostanie przez kogoś przestraszona podczas porodu.
Podróże: Nie podróżuj. Nieszczęście.
Poszukując kogoś: -
Czekając na kogoś: Nie przyjdą.
Zagubione szukasz: Będzie trudno odzyskać.
Odebrali Ci coś: Są niedaleko i będzie można ich niedługo ująć.
Pogoda: Będzie deszczowo.
Powrót do góry

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownieziołowy płyn do mycia zębów na propolisie