Wszystkich odpowiedzi: 23.461.632, w tym roku: 1.174.279, miesiącu: 111.883, dzisiaj: 1.196, od: 18 lat, 5 miesięcy, 13 dni
iching.pl

I Ching - Księga Przemian

to Ścieżka postępowania w zgodzie z Dynamiką Sytuacji, to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę ... Zapraszam Serdecznie !


Twoja wróżba na dzień dzisiejszy

Zamów WYJAŚNIENIE otrzymanej poniżej odpowiedzi Wyroczni, przesyłam emailem, opłata 30zł,
zanotuj koniecznie następujące sześć cyfr swojego wyniku: 966966
(HEKSAGRAM GŁÓWNY przedstawia jaki rodzaj sytuacji i wyborów czeka Cię dzisiaj)

Main Hexagram


[Wynik: 966966]
51 - CZEN / POBUDZAJĄCY, GROM, WSTRZĄS 震
(CHEN: Grom, pobudzający - CHEN: Grom, pobudzający)
OBRAZ: Grom przynosi sukces. Grom przychodzi: „Och, och!” Potem śmiech: „Cha, cha!” Grom przeraża na sto mil, ale nie pozwala, by spadły ofiarne łyżki i kielichy.
OSĄD: Powtórzony grom: obraz WSTRZĄSU. Pośród lęku i drżenia człowiek szlachetny porządkuje życie i bada sam siebie.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Grom będący objawieniem się transcendentalnej mocy w naturze wywołuje lęk, ale jest to lęk zbawienny, ukazujący człowiekowi jego znikomość. Należy w pokorze powitać ten moment iluminacji i wykorzystać go dla udoskonalenia osobowości.
LINIE ZMIENNE: (podpowiadają Ci jak postąpić a czego unikać, aby sytuacja przyjęła sprzyjający obrót)
I (9) Grom przychodzi: „Och, och!”. Potem śmiech: „Cha, Cha!”. Szczęście. Komentarz: Lęk jest pierwszą reakcją wobec nieogarnionej potęgi natury. Ale lęk przejdzie, gdy minie okres próby i osiągnie się prawdę.
II (6) Nadchodzi grom, przynosząc niebezpieczeństwo. Sto tysięcy razy traci swoje skarby i musi wspinać się na dziesięć wzgórz. Niechaj ich nie ściga. Po siedmiu dniach będzie je mieć z powrotem. Komentarz: Wstrząs ma często niszczące skutki, ale bez względu na to jak wielkie byłyby straty, nie wolno opierać się wymogom czasu. Trzeba znaleźć w swej duszy bezpieczne i pewne miejsce, którego nie dosięgnie lęk i tam się schronić, czekając aż minie niebezpieczeństwo. Wówczas wszelkie straty zostaną wynagrodzone.
III (6) Spada grom i wprawia w szaleństwo. Jeśli grom zachęca do akcji, nie grozi niebezpieczeństwo. Komentarz: Na człowieka spaść może cios z woli nieba, losu lub własnego serca. Ciosy zadane przez los są najtrudniejsze do zniesienia, bowiem mącą widzenie świata. Przeoczywszy właściwą drogę, ma poważne trudności i sam pogarsza swoją sytuację. Trzeba znieść cios, nie tracąc równowagi duchowej.
IV (9) Grom grzęźnie w bagnie. Komentarz: Walka z cieniem nie przynosi sukcesu. Nie napotykając oporu ani wyraźnego poddania, nie można odnieść prawdziwego zwycięstwa. Każdy cios trafia w próżnię, jak w bagno.
V (6) Grom krąży tu i tam. Niebezpieczeństwo. Jednak nic nie jest stracone, jeszcze są rzeczy do zrobienia. Komentarz: Kiedy ciosy padają na ślepo, wystarczy zachować zimną krew i znaleźć miejsce, którego ciosy nie sięgają. Wówczas spokojnie można kontynuować swoje dzieło.
VI (6) Grom rujnuje. Przerażony wypatruje wokół. Iść w przód przynosi nieszczęście. Jeśli jeszcze nie dotknął twego ciała, lecz najpierw dosięgnął sąsiada - nie ma winy. Jego towarzysze mają coś do powiedzenia. Komentarz: Pod wpływem wielkiego wstrząsu człowiek traci zdolność do refleksji i jasność widzenia. Działa bezmyślnie. Trzeba się zatrzymać i cofnąć, ale jest to możliwe tyko wówczas, gdy się nie utraciło jeszcze nad sobą kontroli. Trzeba pilnie obserwować otoczenie, by dostrzec pierwsze oznaki niebezpieczeństwa i słuchać ostrzeżeń.


HEKSAGRAM PO PRZEMIANIE
(jeśli postąpisz zgodnie z zaleceniami wyroczni, Twoja sytuacja zmieni się na taką jak w heksagramie poniżej)

Changed Hexagram

[po przemianie: 877877]
57 - SUN / ŁAGODNA, PRZENIKANIE, WIATR 巽
(SUN: Wiatr, łagodna - SUN: Wiatr, łagodna)
OBRAZ: Sukces dzięki temu, co małe. Korzystne, gdy ma dokąd pójść. Korzystne jest zobaczyć się z wielkim człowiekiem.
OSĄD: Wiatry wieją jeden za drugim: obraz ŁAGODNEGO PRZENIKANIA. Człowiek szlachetny rozprzestrzenia swą wolę i prowadzi swe dzieło.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Wnikając w jądro sprawy łagodnie i stopniowo, poznać ją można dokładnie. Rezultat mniej się może rzuca w oczy, niż osiągnięty nagłym atakiem, ale jest trwalszy i pełniejszy. Trzeba mieć do tego jasno określony cel lub słuchać poleceń szlachetnego, dalekowzrocznego władcy. Tak samo powinny być rozpowszechniane polecenia władcy, aby przeniknęły do serc ludu. Przenikanie musi być nieustanne; czas jest w takim samym stopniu narzędziem, co energia. W taki sposób władca musi oddziaływać na serca i umysły poddanych. Działanie na nie przygotowanym gruncie wzbudza przerażenie i odstręcza.

________________________________________________

Samodzielna szybka interpretacja otrzymanej odpowiedzi wyroczni
(odnajdź poniżej obszar życia, o który pytałeś i odczytaj krótką interpretację otrzymanej Odpowiedzi
opracowano na podstawie klasycznego komentarza współczesnego mistrza Hua-Ching Ni:


Osiągnięcie celu: Bądź czujny i nie daj się zwieść pozorom. Niespodzianka wywróci twoje życie do góry nogami, prawda wyjdzie na jaw, miłość i dobro zwyciężą. Bądź przygotowana na wszystko i zaufaj losowi, który popchnie cię w dobrym kierunku.
Sytuacja osobista: To jest czas na szczęśliwy przypadek. Rozchmurz się i stań twarzą w twarz z trudnościami. Po chwili możesz się dobrze bawić.
Miłość i związki: Jeśli panna młoda lub pan młody nadejdą z północnego-zachodu, małżeństwo będzie udane i szczęśliwe. Jeśli któreś nadejdzie z północnego-wschodu, nie dojdzie do małżeństwa.
Praca lub pomoc: Trudności.
Kariera i pozycja: -
Pieniądze i biznes: Wyniknie pomyślność.
Pragnienia i marzenia: Są przeszkody i trudności.
Zdrowie: Niebezpieczeństwo na początku, pomyślność później.
Konflikty i sąd: Pogódź się, albo zostanie uczyniona wielka krzywda.
Dom i rodzina: Występuje stres związany z domem i powinien się wyprowadzić.
Dziecko w drodze: Będzie chłopiec, ale wystąpi jakiś wstrząs przy porodzie. Nie bój się i zachowaj pozytywną energię.
Podróże: Podróż na południe jest dobra, na wschód jest zła.
Poszukując kogoś: Spotkaj się z nimi w pół drogi.
Czekając na kogoś: Nadchodzi wiadomość.
Zagubione szukasz: Można je odnaleźć na wschodzie lub zachodzie.
Odebrali Ci coś: Są na południowym-zachodzie i można ich ująć.
Pogoda: Burze z piorunami.
Powrót do góry

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownieziołowy płyn do mycia zębów na propolisie