Wszystkich odpowiedzi: 22.883.457, w tym roku: 596.104, miesiącu: 79.178, dzisiaj: 371, od: 18 lat, 2 miesięcy, 6 dni
iching.pl

I Ching - Księga Przemian

to Ścieżka postępowania w zgodzie z Dynamiką Sytuacji, to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę ... Zapraszam Serdecznie !


Yao - pojedyńcza linia heksagramu

Poszczególne linie heksagramu zwane Yao, reprezentują kolejne etapy zmian przebiegające w ramach danej sytuacji.

Pracując w oparciu o koncepcje zbioru sześciu linii, starożytni uczeni przyjęli, iż rozwój każdego zjawiska postrzeganego naszymi zmysłami, składa się z nie więcej niż sześciu faz. Przy czym pierwsza wyłaniając się ze świata nadzmysłowego, inaczej świata myśli, jest czasami jeszcze niezauważalna a ostatnia, szósta, już staje się nieuchwytną.

Kolejny, hipotetyczny, siódmy etap stanowi moment dramatycznej przemiany, gdzie zmiana ilościowa przechodzi w zmianę jakościową. Jest to chwila, kiedy siła yang jest tak ekstremalna, iż przeistacza się w swoje przeciwieństwo czyli yin lub też odwrotnie, siła yin osiągnąwszy swoje apogeum zmuszona jest do przeobrażenia się w młode yang. Linia przerywana, symbolizująca yin zostaje zastąpiona linią ciągłą yang lub odwrotnie. Stary heksagram znika i pojawia się nowy, co praktycznie oznacza zamanifestowanie się nowego wydarzenia, innej relacji, odmiennej sytuacji życiowej.

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownie


znajdz swoją chorobe i wypełnij zgłoszenie
Aby wziąć udział polub nas

Polityka Prywatności