Wszystkich odpowiedzi: 23.149.975, w tym roku: 862.622, miesiącu: 158.102, dzisiaj: 429, od: 18 lat, 3 miesięcy, 18 dni
iching.pl

I Ching - Księga Przemian

to Ścieżka postępowania w zgodzie z Dynamiką Sytuacji, to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę ... Zapraszam Serdecznie !


Twoja wróżba na dzień dzisiejszy

Zamów WYJAŚNIENIE otrzymanej poniżej odpowiedzi Wyroczni, przesyłam emailem, opłata 30zł,
zanotuj koniecznie następujące sześć cyfr swojego wyniku: 996699
(HEKSAGRAM GŁÓWNY przedstawia jaki rodzaj sytuacji i wyborów czeka Cię dzisiaj)
中孚

Main Hexagram


[Wynik: 996699]
61 - CZUNG FU / WEWNĘTRZNA PRAWDA 中孚
(SUN: Wiatr, łagodna - TUI: Jezioro, radosna)
OBRAZ: Świnie i ryby. Szczęście. Korzystne jest przekroczenie wielkiej wody. Korzystna jest stałość.
OSĄD: Wiatr nad jeziorem: obraz WEWNĘTRZNEJ PRAWDY. Człowiek szlachetny rozważa sprawy kryminalne po to, by opóźnić egzekucję.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Zdaniem Chińczyków świnie i ryby są najmniej inteligentnymi ze stworzeń. Trzeba zaiste wielkiej siły wewnętrznej prawdy, aby wywrzeć na nie wpływ. Mając do czynienia z podobnymi im ludźmi, trzeba się wyrzec uprzedzeń i nawiązać z nimi duchowy kontakt, bo tylko w ten sposób można odemknąć furtkę do ich osobowości. Jeśli się tego dokona, można podejmować nawet najtrudniejsze sprawy. Więzy zadzierzgnięte siłą wewnętrznej prawdy są najsilniejsze, bo bezinteresowne. Nie wolno osądzać pospiesznie, kierując się gniewem lub uprzedzeniem.
LINIE ZMIENNE: (podpowiadają Ci jak postąpić a czego unikać, aby sytuacja przyjęła sprzyjający obrót)
I (9) Przygotowanie przynosi szczęście. Niepokojące, jeśli są tajemne znaki. Komentarz: Siła wewnętrznej prawdy zależy głównie od wewnętrznej stałości i właściwego przygotowania, z których rodzi się właściwy stosunek do świata. Konszachty, spiski, zmowy pozbawiają ludzi w nie wciągniętych wewnętrznej prawdy i spokoju ducha.
II (9) Żuraw nawołuje w cieniu. Odpowiadają mu młode. „Mam smaczny kąsek”. „Podzielę się z tobą”. Komentarz: Głos żurawia słychać, choć jest niewidoczny. Wewnętrzna prawda szlachetnego człowieka sama z siebie jedna mu przyjaciół. Krąg zaufanych nieustannie się powiększa. Konfucjusz pisał: „Cichy głos mędrca rozbrzmiewa na tysiące mil”.
III (6) Spotyka towarzysza. Raz bije w bęben, raz przestaje. Raz szlocha, raz śpiewa. Komentarz: Wewnętrzna prawda tkwi w szlachetnym człowieku, ale zależy też od charakteru jego związków ze światem. Zbliżenie z ludźmi nie może uzależniać od nich ani przez miłość ani przez interesy.
IV (6) Księżyc już niemal w pełni. Koń z zaprzęgu odbiega. Bez winy. Komentarz: Poszukując sposobu umocnienia wewnętrznej prawdy, człowiek szlachetny porzuca dotychczasowych towarzyszy i zwraca się ku lepszym, wyżej postawionym, jak księżyc ku słońcu. Wymaga to wytrwałości i pokory.
V (9) Posiada prawdę, dzięki niej łączy. Bez winy. Komentarz: Mędrzec zbiera i łączy wszystkie cząstki prawdy siłą swej osobowości. Skupia wokół siebie zwolenników dzięki swej wielkiej sile przekonywania.
VI (9) Pianie koguta przenika do nieba. Uporczywość przynosi nieszczęście. Komentarz: Kogut jest jak nakręcony mechanizm: pieje o wyznaczonej porze i nie może wzlecieć do nieba. Prawda słów, jak pianie koguta, może być usłyszana w niebie, ale nie zawiera w sobie wewnętrznej prawdy. Kto tego nie rozumie, przegra!


HEKSAGRAM PO PRZEMIANIE
(jeśli postąpisz zgodnie z zaleceniami wyroczni, Twoja sytuacja zmieni się na taką jak w heksagramie poniżej)

Changed Hexagram

[po przemianie: 887788]
62 - HSIAO KUO / MAŁE PRZEWAŻA 小過
(CHEN: Grom, pobudzający - KEN: Góra, powstrzymujący)
OBRAZ: Sukces. Korzystna jest stałość. Można dokonać małych rzeczy, nie powinno się dokonywać wielkich rzeczy. Lecący ptak przynosi przesłanie: niedobrze jest dążyć wzwyż, trzeba pozostać na dole! Wielkie szczęście.
OSĄD: Grom nad górą: obraz PRZEWAŻANIA MAŁEGO. W swym postępowaniu człowiek szlachetny przydaje więcej uwagi szacunkowi. W utracie zwraca uwagę na żal, w wydatkach zwraca uwagę na oszczędność.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Zajmuje wysokie stanowisko, do którego nie dorósł. Tylko niezwykłą ostrożnością uniknie niebezpieczeństwa. Musi być świadomy własnych ograniczeń. Brak mu sił do wielkich czynów. Im wyższe stanowisko, tym bardziej trzeba myśleć o obowiązkach, nawet za cenę rezygnacji z ceremoniału i splendorów. Trzeba zwracać uwagę na treść, a nie na formę.

________________________________________________

Samodzielna szybka interpretacja otrzymanej odpowiedzi wyroczni
(odnajdź poniżej obszar życia, o który pytałeś i odczytaj krótką interpretację otrzymanej Odpowiedzi
opracowano na podstawie klasycznego komentarza współczesnego mistrza Hua-Ching Ni:


Osiągnięcie celu: Jeśli dobrze się zastanowisz, unikniesz poważnego błędu. Szczęście ci sprzyja, ale kieruj się wyłącznie czystymi motywami postępowania. Zamiast ulegać emocjom i podszeptom innych ludzi, słuchaj swojego serca, a wszyscy dobrze na tym wyjdą. Masz znakomitą intuicję, korzystaj z niej.
Sytuacja osobista: Uważaj, początkowe powodzenie zaniknie.
Miłość i związki: Chociaż może zostać zawarte, będą pewne trudności i nieszczęścia w przyszłości, które pociągną za sobą sprawy sądowe.
Praca lub pomoc: -
Kariera i pozycja: Można osiągnąć.
Pieniądze i biznes: Trudności.
Pragnienia i marzenia: Można osiągnąć.
Zdrowie: Pomyślność.
Konflikty i sąd: Będą korzyści, jeśli się pospieszysz. Jeśli będziesz czekał, będą kłopoty.
Dom i rodzina: Przetrwa długo, chociaż nie bez pewnych trudności.
Dziecko w drodze: -
Podróże: Pomyślność.
Poszukując kogoś: Trudno ich odnaleźć.
Czekając na kogoś: Przyjdą.
Zagubione szukasz: Ciężko je znaleźć.
Odebrali Ci coś: Są na wschodzie i można ich złapać.
Pogoda: Będzie wietrznie.
Powrót do góry

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownieziołowy płyn do mycia zębów na propolisie