Wszystkich odpowiedzi: 23.322.444, w tym roku: 1.035.091, miesiącu: 137.041, dzisiaj: 2.965, od: 18 lat, 4 miesięcy, 17 dni
iching.pl

I Ching - Księga Przemian

to Ścieżka postępowania w zgodzie z Dynamiką Sytuacji, to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę ... Zapraszam Serdecznie !


Twoja wróżba na dzień dzisiejszy

Zamów WYJAŚNIENIE otrzymanej poniżej odpowiedzi Wyroczni, przesyłam emailem, opłata 30zł,
zanotuj koniecznie następujące sześć cyfr swojego wyniku: 966669
(HEKSAGRAM GŁÓWNY przedstawia jaki rodzaj sytuacji i wyborów czeka Cię dzisiaj)

Main Hexagram


[Wynik: 966669]
27 - I / USTA, POŻYWIENIE 頤
(KEN: Góra, powstrzymujący - CHEN: Grom, pobudzający)
OBRAZ: Stałość przynosi szczęście. Zwraca uwagę na dostarczanie pożywienia i na to czego szuka, by wypełnić usta.
OSĄD: Grom u stóp góry: obraz dostarczyciela POŻYWIENIA. Człowiek szlachetny waży słowa i jest umiarkowany w pożywieniu.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Należy dostarczać pożywienia właściwym ludziom, a własne zdobywać właściwą drogą. Chcąc poznać czyjąś naturę należy obserwować, kto się nim opiekuje i jakie cechy charakteru w nim rozwija. Władca winien troszczyć się o szlachetnych, by z kolei mogli dbać o lud. Zarówno słowa, jak pokarm - we właściwej mierze i z właściwego źródła - są niezbędne dla rozwoju osobowości. I oznacza zarówno „pokarm”, jak i „strawa duchowa”.
LINIE ZMIENNE: (podpowiadają Ci jak postąpić a czego unikać, aby sytuacja przyjęła sprzyjający obrót)
I (9) Porzuca wyroczne skorupy i patrzy na mnie wykrzywiając usta. Nieszczęście. Komentarz: Mając dostęp do źródła doskonałości, mogąc żyć swobodnie i niezależnie, odwraca się od darów, zazdroszcząc innym dobrobytu. Powoduje to rozdźwięki i nieporozumienia.
II (6) Dąży ku szczytom w poszukiwaniu pożywienia. Potem porzuca drogę i szuka pożywienia na pagórku. Nieszczęście jeśli będzie przy tym trwać. Komentarz: Pożywienie powinno być zdobyte własną pracą lub przyjęte jako zasłużona rekompensata. Oczekując niezasłużonych łask zbacza z właściwej drogi i wypacza swój charakter.
III (6) Zawraca, by szukać pożywienia. Uporczywość niesie nieszczęście. Niech nie działa przez lat dziesięć . Nic nie przynosi korzyści. Komentarz: Pożądanie łask i niezasłużonych nagród, ślepa pogoń za korzyściami przynosi nieszczęście. Nie wolno tak postępować.
IV (6) Szczęście, jeśli zwróci się ku szczytom w poszukiwaniu pożywienia. Wypatruje bystrym okiem, niczym zgłodniały tygrys. Bez winy. Komentarz: Przeciwieństwo linii III: to władca rozdzielający łaski pilnie wypatruje zasługujących na pomoc i wsparcie. Powinien mieć pomocników, którzy wesprą go w szlachetnym zadaniu. Bezinteresowność i czystość intencji dają powszechne szczęście.
V (6) Zawraca z drogi. Stałość przynosi szczęście. Nie powinien przekraczać wielkiej wody. Komentarz: Trzeba mieć świadomość własnych ograniczeń. Pragnie nieść pomoc, ale brak mu sił. Musi zawrócić i poprosić o radę, nie tracąc jednak niezależności, nie rezygnując z zasad. Zanim tego nie osiągnie, nie powinien podejmować wielkich przedsięwzięć.
VI (9) Źródło pożywienia. Szczęście, gdy jest świadomy niebezpieczeństwa. Korzystne będzie przekroczenie wielkiej wody. Komentarz: Mędrzec ma wszelkie prawo pouczania innych, ale musi sobie zdać sprawę z ciężaru odpowiedzialności. Wielkie dzieło podjęte w tym nastawieniu, przyniesie powszechne szczęście.


HEKSAGRAM PO PRZEMIANIE
(jeśli postąpisz zgodnie z zaleceniami wyroczni, Twoja sytuacja zmieni się na taką jak w heksagramie poniżej)

Changed Hexagram

[po przemianie: 877778]
28 - TA KUO / WIELKIE PRZEWAŻA 大過
(TUI: Jezioro, radosna - SUN: Wiatr, łagodna)
OBRAZ: Belka podtrzymująca sklepienie wygina się, bliska złamania. Korzystne jest mieć dokąd pójść. Sukces.
OSĄD: Jezioro wznosi się nad drzewa: obraz PRZEWAŻANIA WIELKIEGO. Człowiek szlachetny samotnie wznosi się nad światem, a edukując świat pozostaje niezwyciężony.

KOMENTARZ: (opisuje właściwy sposób postępowania w odniesieniu do sił biorących udział w sytuacji)
Nadmierny ciężar wielkości: zbyt wiele, jak na wytrzymałość podpory. Groźna sytuacja wymaga nadzwyczajnych pociągnięć, trzeba jak najszybciej znaleźć wyjście. Na szczęście cały ciężar spoczywa pośrodku, nie grozi zamęt. Problem trzeba rozstrzygnąć łagodnie i ostrożnie. Powołani są do tego ludzie nadzwyczajni, zdolni odrzucić zwykłe metody działania.

________________________________________________

Samodzielna szybka interpretacja otrzymanej odpowiedzi wyroczni
(odnajdź poniżej obszar życia, o który pytałeś i odczytaj krótką interpretację otrzymanej Odpowiedzi
opracowano na podstawie klasycznego komentarza współczesnego mistrza Hua-Ching Ni:


Osiągnięcie celu: Pora, abyś pomyślał o sobie i swoich potrzebach. Zadbaj o siebie i nie poświęcaj się dla innych. Jeśli przebywasz wśród ludzi mądrych, będziesz miał szczęście i uda Ci się zrealizować swoje marzenia. Natomiast złe towarzystwo może sprawić, że zmarnujesz swoją szansę.
Sytuacja osobista: Masz mnóstwo pieniędzy i dobytku, z możliwością osiągnięcia sławy w późniejszym okresie. Jednak nie będzie sukcesów odnośnie narzeczonej(z powodu ego).
Miłość i związki: Związek ten będzie bolesnym przeżyciem. Heksagram Usta implikuje walkę i kłótnie.
Praca lub pomoc: Trudności na początku, koniec dobry.
Kariera i pozycja: Jakkolwiek nie ma na razie sukcesu, po upływie pewnego czasu, pomyślność nadejdzie.
Pieniądze i biznes: Utrzymaj to, co robisz aktualnie. Inwestowanie w nowe idee nie będzie teraz korzystne.
Pragnienia i marzenia: -
Zdrowie: Choroba jest niebezpieczna i nie pozwala jeść. Będzie trudna do wyleczenia bez gruntownych zmian życiowych, jeśli zmienna jest linia czwarta.
Konflikty i sąd: Chociaż sprawa jest duża początkowo, jej znaczenie zmaleje później. Nie polegaj na pomocy innych.
Dom i rodzina: Dom powinien znajdować się niedaleko góry lub wzgórza i być wyposażony w podwójne drzwi frontowe. Fundamenty mogą być narażone na erozję i należy uważać na ogień.
Dziecko w drodze: Dziecko to będzie chłopiec. Jeśli poród następuje latem lub jesienią - będzie dziewczynka. Podczas porodu matka zachoruje
Podróże: -
Poszukując kogoś: Będzie możliwym niedługo ich spotkać.
Czekając na kogoś: Nie przyjdą.
Zagubione szukasz: Jakkolwiek obiekt jest pośród innych rzeczy, ujawni się później.
Odebrali Ci coś: Są na północnym-wschodzie i można ich ująć.
Pogoda: Będzie pochmurno.
Powrót do góry

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownieziołowy płyn do mycia zębów na propolisie