iching.pl

I Ching

Księga Przemian

to Ciekawa Droga do Mądrych Odpowiedzi
to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę
Zapraszam Serdecznie !

Main Hexagram
[Wynik: 977878]
5 - SIU / OCZEKIWANIE, POKARM
(K'AN: Woda, niezgłębiony - CH'IEN: Niebo, tworzący)
OBRAZ: Jeśli jest szczery, osiąga światło i sukces. Stałość przynosi szczęście. Korzystne będzie przekroczenie wielkiej wody.
OSĄD: Chmury wznoszą się ku niebu: obraz OCZEKIWANIA. Człowiek szlachetny je i pije, jest pogodny i dobrej myśli.
KOMENTARZ: Każda istota oczekuje duchowego pokarmu, lecz nie może spowodować, by pojawił się szybciej: musi czekać z wewnętrzną pewnością nadejścia tego momentu. Stojąc przed niebezpiecznym przedsięwzięciem musi okazać siłę woli, wiarę w swą wewnętrzną prawdę; musi jasno ocenić sytuację i nie zaniedbywać okazji wzbogacenia swego umysłu i ducha.

LINIE ZMIENNE: I (9) Czeka na łące. Korzystna jest stałość w tym, co przedsięwzięte. Bez winy. Komentarz: Niebezpieczeństwo jest jeszcze daleko, ale już wyczuwa się jego paraliżujący wpływ. Jak długo się da, trzeba działać normalnie, nie tracąc sił na czcze przewidywania.


Changed Hexagram
48 - CING / STUDNIA
(K'AN: Woda, niezgłębiony - SUN: Wiatr, łagodna)
OBRAZ: Można przenieść miasto, nie można przenieść studni. Nie zmniejsza się, ani nie rośnie. Przychodzi, odchodzi, ciągnie ze studni. Już prawie dosięga wody, ale nie starcza sznura lub rozbija się dzban. Nadchodzi nieszczęście.
OSĄD: Woda nad drzewem: obraz STUDNI. Człowiek szlachetny pobudza ludzi do pracy i zachęca do wzajemnej pomocy.
KOMENTARZ: Zmieniają się władze, polityka, struktury społeczne, ale życie ludzkie podlega wciąż tym samym prawom. Każda organizacja społeczna wymaga uwzględnienia podstawowych potrzeb ludzkich. Ich zaniedbanie czyni bezskutecznymi wszelkie inne próby postępu. W każdym człowieku tkwi boski czynnik duchowy, z którego każdy może czerpać. Kierując ludem władca musi się opierać właśnie na tym czynniku.
Powrót do góry

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownieznajdz swoją chorobe i wypełnij zgłoszenie
Aby wziąć udział polub nas