iching.pl

I Ching

Księga Przemian

to Ciekawa Droga do Mądrych Odpowiedzi
to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę
Zapraszam Serdecznie !

Main Hexagram
[Wynik: 899788]
32 - HENG / TRWANIE
(CHEN: Grom, pobudzający - SUN: Wiatr, łagodna)
OBRAZ: Sukces. Bez winy. Korzystna jest stałość. Korzystne jest mieć dokąd pójść.
OSĄD: Grom i wiatr: obraz TRWANIA. Człowiek szlachetny trwa zdecydowanie, nie zmieniając kierunku.
KOMENTARZ: Jest to symbol poddanego samokontroli i wciąż odnawiającego się ruchu dużych, silnie zintegrowanych zespołów, działających zgodnie z niezmiennymi prawami natury, nieustannie się odradzających. Wewnętrzna niezależność mędrca nie polega na sztywności i niezmienności charakteru, ale na nierozerwalnym związku z jego czasem i zmienności wraz z nim.

LINIE ZMIENNE: II (9) Znikają wyrzuty sumienia. Komentarz: Sytuacja jest nienormalna. Przy ogromnej sile charakteru, nie ma sił materialnych do realizacji upragnionego celu. Uniknie błędu tylko niezłomnie trwając przy swoich zasadach.
III (9) Spotka się z niełaską, jeśli nie nada cech trwałości swemu charakterowi. Uporczywe upokorzenie. Komentarz: Wydani na pastwę z trudnych nadziei lub strachu spowodowanego czynnikami zewnętrznymi, łatwo tracą siłę charakteru. Wskutek tego narażają się na upokorzenie bardziej niż na skutek niefortunnych wydarzeń zewnętrznych.


Changed Hexagram
16 - JU / ENTUZJAZM
(CHEN: Grom, pobudzający - K'UN: Ziemia, przyjmująca)
OBRAZ: Korzystne jest zgromadzenie zwolenników i pchnięcie armii naprzód.
OSĄD: Grom rozbrzmiewa nad ziemią: obraz ENTUZJAZMU. Dawni królowie czcili zasługi muzyką i wśród splendoru składali ofiary Najwyższemu, wzywając swych przodków na świadków.
KOMENTARZ: Pojawia się przywódca pozostający, w zgodzie z duchem czasu i cieszący się poparciem ludu: budzi entuzjazm. Odwieczny bieg spraw wymaga, by działać zgodnie z wieczystą naturą rzeczy. Prawa zrodzone z ducha narodu są silne i przestrzegane; prawa mu przeciwne są gwałcone. Entuzjazm płynący z poszanowania dla najświętszych tradycji pozwala opanować lęk przed opozycją i podjąć każde ryzyko. Jest jak muzyka przepełniająca serca.
Powrót do góry

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownieznajdz swoją chorobe i wypełnij zgłoszenie
Aby wziąć udział polub nas