iching.pl

I Ching

Księga Przemian

to Ciekawa Droga do Mądrych Odpowiedzi
to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę
Zapraszam Serdecznie !

Main Hexagram
[Wynik: 977988]
34 - TA CZUANG / MOC WIELKIEGO
(CHEN: Grom, pobudzający - CH'IEN: Niebo, tworzący)
OBRAZ: Korzystna jest stałość.
OSĄD: Grom ponad niebem: obraz MOCY WIELKIEGO. Człowiek szlachetny nie wstępuje na drogę biegnącą w niezgodzie z porządkiem świata.
KOMENTARZ: Wsparta przez siłę wewnętrzna prawda dochodzi do władzy. Jedynym zagrożeniem jest wykorzystanie tej władzy dla egoistycznych celów. Pochłonięty biegiem spraw, władca też może utracić właściwy kierunek, dlatego korzystna jest stałość i jasność osądu. Jest to heksagram II miesiąca rocznego cyklu (ok. 20.III - 2O.IV).

LINIE ZMIENNE: I (9) Moc w wielkim palcu u nogi. Nieszczęście, gdy będzie kontynuować, to oczywista prawda! Komentarz: Ludzie zajmujący niską pozycję nie mogą decydować o kierunku ruchu.
IV (9) Stałość przynosi szczęście. Znikają wyrzuty sumienia. Ogrodzenie odmyka się i nic już go nie więzi. Moc wozu zależy od osi. Komentarz: Spokojna, wytrwała praca nad likwidowaniem oporu, kończy się sukcesem. Przeszkody znikają, a wraz z nimi obawa nadużycia siły. Moc nie może się afiszować, powinna być głęboko ukryta, niczym oś wozu, od której mocy zależy jego ładowność.


Changed Hexagram
46 - SZENG / WZRASTANIE
(K'UN: Ziemia, przyjmująca - SUN: Wiatr, łagodna)
OBRAZ: WZRASTANIE niesie najwyższy sukces. Musi zobaczyć się z wielkim człowiekiem. Bez lęku. Odjazd na południe przynosi szczęście.
OSĄD: W ziemi wzrasta drzewo: obraz WZRASTANIA. Dzięki swemu poświęceniu człowiek szlachetny składa na stos małe rzeczy po to, by powstało coś wielkiego.
KOMENTARZ: Nic nie przeszkadza w rozwoju dobrych elementów, rozwijających się nie przez siłę i gwałt, ale przez skromność i umiejętność adaptowania się do warunków. Usilnie pracując pod kierunkiem autorytetu osiągnie sukces, nawet jeżeli warunki pozwalają mu zajmować się tylko małymi rzeczami.
Powrót do góry

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownieznajdz swoją chorobe i wypełnij zgłoszenie
Aby wziąć udział polub nas