iching.pl

I Ching

Księga Przemian

to Ciekawa Droga do Mądrych Odpowiedzi
to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę
Zapraszam Serdecznie !

Main Hexagram
[Wynik: 868878]
8 - PI / ZWIĄZEK
(K'AN: Woda, niezgłębiony - K'UN: Ziemia, przyjmująca)
OBRAZ: ZWIĄZEK przynosi szczęście. Zapytaj wyroczni raz jeszcze, czy masz dość szlachetności, stałości i wytrwałości. Wówczas nie ma winy. Niepewni dołączą stopniowo. Nieszczęście spotka tego, który przyjdzie zbyt późno.
OSĄD: Woda na ziemi: obraz ZWIĄZKU. Dawni królowie nadawali państwa w domenę i pielęgnowali przyjaźń z książętami.
KOMENTARZ: Związek musi dać pomoc i wsparcie wszystkim, którzy zjednoczyli się wokół centralnej postaci. Można nią zostać spełniwszy wymagane warunki charakteru i umysłu. Powinien zapytać wyroczni, czy takie warunki spełnia. Dobry związek przyciąga: wahający muszą być przygotowani na konsekwencje swego niezdecydowania. W każdym związku konieczne jest zachowanie hierarchii i podporządkowanie się wewnętrznym zasadom.

LINIE ZMIENNE: II (6) Wiąże się z nim w duchu. Stałość przynosi szczęście. Komentarz: Odpowiadając właściwie na wezwanie do akcji płynące z góry, można nawiązać z innymi wewnętrzne więzy i znaleźć właściwe przewodnictwo w gąszczu problemów świata.


Changed Hexagram
29 - KHAN / NIEZGŁĘBIONY
(K'AN: Woda, niezgłębiony - K'AN: Woda, niezgłębiony)
OBRAZ: Podwójnie NIEZGŁĘBIONY. Jeśli jest szczery, nosi sukces w sercu. Wiedzie mu się we wszystkim, co robi.
OSĄD: Woda wzbiera niepowstrzymanie i osiąga swój cel: obraz zdwojonego NIEZGŁĘBIONEGO. Człowiek szlachetny trwa w cnocie i prowadzi nauczanie.
KOMENTARZ: Jednym z atrybutów KHAN jest niebezpieczeństwo. Można znaleźć upodobanie w nieustannie powtarzających się niebezpieczeństwach i iść dalej wytyczoną drogą. Jest to właściwa postawa, pozwalająca przeniknąć istotę niebezpieczeństwa. Jasność osadu jest gwarancją sukcesu. Można też wykorzystać niebezpieczeństwo do obrony własnej pozycji, tak by nikt nie ośmielił się zaatakować.
Powrót do góry

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownie


Na co przeznaczysz 1% podatku w tym roku?

Oddasz go Urzędowi Skarbowemu czy przekażesz Organizacji Pożytku Publicznego Fundacja FERSO?

Zobacz jak wiele dobrego robimy dla miejskich ubogich dzieci, dla ochrony natury, zwierząt i roślin, wyobraź sobie czego jeszcze dokonamy za jeden procent
Twojego podatku!