iching.pl

I Ching

Księga Przemian

to Ciekawa Droga do Mądrych Odpowiedzi
to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę
Zapraszam Serdecznie !

Main Hexagram
[Wynik: 967788]
55 - FENG / OBFITOŚĆ, PEŁNIA
(CHEN: Grom, pobudzający - LI: Ogień, lgnąca)
OBRAZ: Obfitość niesie sukces. Król osiąga obfitość. Nie bądź smutny! Bądź jak słońce w południe.
OSĄD: Nadchodzą grom i błyskawica: obraz OBFITOŚCI. Człowiek szlachetny w ten sposób wyrokuje w procesach i wymierza karę.
KOMENTARZ: Nie każdemu uda się osiągnąć stan obfitości i wielkości; trzeba mieć iście królewską wielkość ducha. Taki stan jest poza tym nietrwały. Nie trzeba się zamartwiać, lęk przed utratą obfitości nie może zaćmić chwili szczęścia. A zmierzch i tak nadejdzie! Trzeba wykorzystać sprzyjający czas dla ważnych przedsięwzięć podejmowanych ku powszechnemu szczęściu.

LINIE ZMIENNE: I (9) Spotyka tego, kogo mu przeznaczono. Są razem przez dziesięć dni i nie ma błędu. Idzie i napotyka uznanie. Komentarz: Jasność widzenia i energia w działaniu; ludzie obdarzeni tymi cechami powinni ze sobą współpracować dla osiągnięcia celu, lecz nie dłużej. Ich wspólne przedsięwzięcia zakończą się sukcesem.
II (6) Zasłona jest tak gęsta, że w południe widać wielkie gwiazdy. Idąc napotyka nieufność i nienawiść. Gdy przemówi doń prawda, przyjdzie szczęście. Komentarz: Intrygi i spiski przyćmiewają światłość i rozdzielają często władcę od jego najzdolniejszych współpracowników, godnych prowadzić wielkie dzieła. Walka z ciemnymi siłami jest niezwykle trudna, ale konieczna. Skuteczną bronią winno być dostrzeżenie prawdy, która sama zniszczy oszczerców.


Changed Hexagram
32 - HENG / TRWANIE
(CHEN: Grom, pobudzający - SUN: Wiatr, łagodna)
OBRAZ: Sukces. Bez winy. Korzystna jest stałość. Korzystne jest mieć dokąd pójść.
OSĄD: Grom i wiatr: obraz TRWANIA. Człowiek szlachetny trwa zdecydowanie, nie zmieniając kierunku.
KOMENTARZ: Jest to symbol poddanego samokontroli i wciąż odnawiającego się ruchu dużych, silnie zintegrowanych zespołów, działających zgodnie z niezmiennymi prawami natury, nieustannie się odradzających. Wewnętrzna niezależność mędrca nie polega na sztywności i niezmienności charakteru, ale na nierozerwalnym związku z jego czasem i zmienności wraz z nim.
Powrót do góry

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownieznajdz swoją chorobe i wypełnij zgłoszenie
Aby wziąć udział polub nas