iching.pl

I Ching

Księga Przemian

to Ciekawa Droga do Mądrych Odpowiedzi
to Przestrzeń na Pytania, Odpowiedzi i Przemianę
Zapraszam Serdecznie !

Main Hexagram
[Wynik: 899778]
28 - TA KUO / WIELKIE PRZEWAŻA
(TUI: Jezioro, radosna - SUN: Wiatr, łagodna)
OBRAZ: Belka podtrzymująca sklepienie wygina się, bliska złamania. Korzystne jest mieć dokąd pójść. Sukces.
OSĄD: Jezioro wznosi się nad drzewa: obraz PRZEWAŻANIA WIELKIEGO. Człowiek szlachetny samotnie wznosi się nad światem, a edukując świat pozostaje niezwyciężony.
KOMENTARZ: Nadmierny ciężar wielkości: zbyt wiele, jak na wytrzymałość podpory. Groźna sytuacja wymaga nadzwyczajnych pociągnięć, trzeba jak najszybciej znaleźć wyjście. Na szczęście cały ciężar spoczywa pośrodku, nie grozi zamęt. Problem trzeba rozstrzygnąć łagodnie i ostrożnie. Powołani są do tego ludzie nadzwyczajni, zdolni odrzucić zwykłe metody działania.

LINIE ZMIENNE: II (9) Uschła topola puszcza pędy od korzenia. Stary mężczyzna bierze młodą żonę. Wszystko przynosi korzyść. Komentarz: Bliskość źródła młodości przynosi ożywienie sił witalnych i niespodziewane rozwiązania; stąd powszechna korzyść. Chcąc dokonać niezwykłego dzieła warto sprzymierzyć się z kimś skromnym.
III (9) Belka podtrzymująca sklepienie wygina się, bliska złamania. Nieszczęście. Komentarz: Usiłuje działać lekceważąc niebezpieczeństwo i dobre rady. W rezultacie wszyscy się od niego odwracają i przegrywa.


Changed Hexagram
45 - C'UI / GROMADZENIE
(TUI: Jezioro, radosna - K'UN: Ziemia, przyjmująca)
OBRAZ: Sukces. Król zbliża się do świątyni. Korzystne będzie spotkać się z wielkim człowiekiem: przynosi sukces. Korzystna jest stałość. Składanie wielkich ofiar buduje szczęście. Korzystne jest przedsięwzięcie czegokolwiek.
OSĄD: Jezioro ponad ziemią: obraz GROMADZENIA. Człowiek szlachetny odnawia swój oręż w oczekiwaniu nieprzewidywanego.
KOMENTARZ: Ludzie gromadzą się w sposób naturalny (rodzina) lub sztuczny (społeczeństwo). Czynności rytualne sprzyjają wytwarzaniu się wewnętrznych związków, ale konieczny jest też przywódca zdolny gromadzić lud wokół siebie, dzięki swym wewnętrznym walorom. Im większe społeczeństwo, tym więcej niebezpieczeństw: przywódca musi być gotów na ich odparcie.
Powrót do góry

Jeśli spodobała ci się ta strona i uważasz, że jest wartościowa, zlinkuj się do nas, tutaj znajdziesz kod linku
Współredaguj iching.pl z nami, tylko dla entuzjastów, napisz do nas

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownie


Na co przeznaczysz 1% podatku w tym roku?

Oddasz go Urzędowi Skarbowemu czy przekażesz Organizacji Pożytku Publicznego Fundacja FERSO?

Zobacz jak wiele dobrego robimy dla miejskich ubogich dzieci, dla ochrony natury, zwierząt i roślin, wyobraź sobie czego jeszcze dokonamy za jeden procent
Twojego podatku!